Prawo administracyjne Wrocław

gru 21, 2017

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Doradztwo i reprezentacja w postępowaniach administracyjnych

Prawo administracyjne jest bardzo ważną gałęzią prawa, która wbrew pozorom w mniejszy lub większy sposób dotyczy każdego. Obejmuje ono zespół norm, które regulują funkcjonowanie oraz organizację wszelkich organów należących do administracji publicznej, a także stosunki pomiędzy nimi a obywatelami. Prawo administracyjne precyzuje również powoływanie, kompetencje, obowiązki, prawa, odpowiedzialność organów administracji zarówno rządowej, jak i samorządowej. Sama administracja była znana ludziom już w starożytności i oznacza przede wszystkim organizowanie funkcjonowania państwa oraz różnych mniejszych jednostek.

Sprawy związane z administracją dotyczą różnych aspektów życia codziennego zarówno przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, jak i osób fizycznych. Samemu można łatwo pogubić się w dokumentacji, ustawach itp., toteż szczególnie ważna jest pomoc wykwalifikowanego prawnika, który może pochwalić się niemałym doświadczeniem i wie, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Naszej kancelarii prawo administracyjne jest nieobce już od wielu lat. Pomagamy osobom fizycznym, przedsiębiorcom, firmom. Służymy zarówno radą, jak i fizyczną pomocą. Doradzamy między innymi w zakresie formułowania pism do różnych organów administracji publicznej, a także sądu administracyjnego. Wiemy co zrobić aby uzyskać pozytywną decyzję. Podpowiadamy jak przeprowadzić postępowanie administracyjne, by zakończyło się ono sukcesem. Zajmujemy się różnymi dziedzinami prawa administracyjnego, między innymi gospodarką nieruchomościami, ochroną środowiska, konsumenta itp. Klienci z naszą pomocą skutecznie walczą o odszkodowania wynikające z nieprawidłowej działalności Skarbu Państwa, samorządów itp. Podejmujemy się reprezentowania przed urzędami, w postępowaniu sądowym, przed izbą skarbową. Sporządzamy różnego rodzaju odwołania, skargi. Pomagamy także osobom, które chciałyby poznać swoje prawa w zakresie administracji.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w szczególności, gdy potrzebują Państwo:
– uzyskania zezwolenia, koncesji, licencji, które są niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej lub zawodowej,
– opinii prawnej, analizy lub doradztwa w zakresie prawa administracyjnego,
– ustalenia wysokości różnego rodzaju opłat, między innymi za użytkowanie wieczyste,
– sporządzenie wniosków, skarg, pism, odwołań do wszelkich organów samorządowej i publicznej administracji, a także sądów,
– pomocy w zakresie kwestii mieszkaniowych oraz spółdzielczych np. wykupu lokali, egzekucji czynszu itp.,
– występowania w sprawach podatkowych, interpretacji podatkowych,
– uzyskania administracyjnych decyzji np. pozwolenia na budowę.

Warto wiedzieć, że zakres naszych działań jest jeszcze szerszy. Nie ograniczamy się tylko do bardzo dobrze nam znanych spraw. Bardzo chętnie przyjmujemy klientów z jakimkolwiek problemem, bowiem całe prawo administracyjne jest nam nieobce. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a naszym priorytetem jest jego dobro. Dzięki temu wypracowaliśmy sobie niezwykle wysoką skuteczność.

Współpracujmy razem