Prawo gospodarcze Wrocław

lis 5, 2017

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prowadzenie działalności gospodarczej (czy w formie jednoosobowej działalności czy spółki) wiąże się z podejmowaniem ryzyka i wyzwań, właściwie każdego dnia. Spora część wątpliwości powstaje w wyniku różnych interpretacji obwiązujących przepisów. Stąd, w swojej ofercie Kancelaria proponuje stałe i kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorców, w tym zarówno dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i spółek.

Oferta Kancelarii obejmuje stałe i bieżące doradztwo prawne w zakresie prowadzonej przez Klienta działalności gospodarczej. Specjalizujemy się m.in. w prawie budowlanym, FINTECH, a także innowacyjnych technologiach. Zainteresowanym założeniem „własnej firmy” (dotyczy w szczególności startup’ów) doradzamy wybór formy prawnej, odpowiedniej dla realizacji założonych celów.

W ramach świadczonych usług opracowujemy m.in. procedury wewnętrzne, regulaminy, statuty, opinie i porady prawne, mające na celu wyjaśnienia wątpliwości, powstałych w związku z prowadzoną przez Klienta działalnością. Zakres usług Kancelarii obejmuje również przygotowywanie projektów umów, a także uczestniczenie w negocjacjach handlowych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i kreatywnemu myśleniu, projektując umowę staramy się zabezpieczyć zarówno prawne, jak i finansowe interesy Naszych Klientów.

Kancelaria pomaga w procedurze zakładania i rejestracji spółek, w tym zarówno osobowych, jak i kapitałowych (doradztwo formy prawnej działalności, przygotowanie dokumentów rejestracyjnych, reprezentacja przed sądem rejestrowym), a także zgłoszenia zmian w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. W zależności od potrzeb Klienta przygotowujemy projekty uchwał organów spółek.

Oferta Kancelarii obejmuje również reprezentację wierzycieli, a także samego upadłego w postępowaniu upadłościowym.

Kancelaria oferuje również reprezentację Klientów na etapie sądowym (w toku postępowania przed sądami powszechnymi), ale także na etapie przedsądowym (w korespondencji z kontrahentami) – co niejednokrotnie umożliwia obniżenie kosztów związanych z sądowym dochodzeniem praw.

Mając na uwadze potrzeby Klienta, usługi prawne świadczone są przez Kancelarię zarówno w formie elektronicznej, jak i telefonicznej. Ponadto – w zależności od wyboru pakietu usług – istnieje możliwość świadczenia obsługi prawnej w siedzibie Klienta, w ustalonych dniach.

Współpracujmy razem