Prawo budowlane Wrocław

lis 14, 2017

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nasza Kancelaria Prawna oferuje również pomoc w zakresie prawa budowlanego (obsługa procesów inwestycyjnych na każdym etapie, z perspektywy zarówno inwestora, jak i generalnego wykonawcy, podwykonawcy czy też konsumenta). Reprezentujemy Klientów przed sądami, organami administracyjnymi. Zapewniamy kompleksową pomoc na wszystkich etapach. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować najskuteczniejsze i bezpieczne rozwiązania. Wykonujemy usługi odznaczające się wysoką jakością, skutecznością i dbałością o finanse. Znajomość prawa budowlanego jest kluczowa podczas realizacji jakiejkolwiek inwestycji. Ważne są wszelakie pozwolenia, które uzyskać należy od organów administracyjnych. Równie ważne są umowy, które dają nam gwarancję, np. terminowo wykonanych prac.

Oferujemy pomoc:
– Inwestorom prywatnym i publicznym,
– Deweloperom,
– Generalnym Wykonawcom budowlanym,
– Inżynierom kontraktów,
– Podwykonawcom budowlanym i dostawcom materiałów,
– Wykonawcom robót branżowym,
– Biurom projektowym i Projektantom,
– Inspektorom nadzoru, kierownikom budowy i robót, geodetom,
– Inspektorom obiektów.

Podczas całego procesu realizacji inwestycji i zakupu nieruchomości, ważnym i kluczowym elementem jest dobry adwokat, czy radca prawny. Prawo nakłada wiele norm, oraz warunków, które należy spełnić i wykonać. Dlatego nasi prawnicy, stosując się do norm, zapewniają kompleksowe wsparcie na każdym etapie budowy, od faz przygotowania, aż po odbiór gotowego obiektu, realizacji. Na życzenie klienta podejmuje się m. in.: weryfikowaniem i załatwianiem dokumentacji planistycznej i budowlanej, przygotowujemy umowy z danymi wykonawcami, czy nawet negocjujemy warunki. Nasi prawnicy odznaczają się szeroką, doskonałą wiedzą i znajomością na temat specyfiki procesu budowlanego, relacji zachodzących między uczestnikami, ich różnic, oczekiwań, a także stanowisk pomiędzy inwestorami, wykonawcami i podwykonawcami oraz projektantami. Od wielu lat skutecznie doradzamy i pomagamy w zakresie zawierania, realizacji i rozliczania kontraktów, umów budowlanych. Oferujemy także doradztwo w relacjach biznesowych z innymi uczestnikami procesu budowlanego. W sytuacjach problematycznych, spornych pomagamy ocenić zasadność, prawdziwość roszczeń naszych klientów, oraz roszczeń kierowanych wobec nich. Wskazujemy i podpowiadamy dostępne scenariusze, a także możliwe działania, oraz rozwiązania. Jesteśmy w stanie, na drodze sądowej, walczyć o zapłatę wynagrodzenia, zadośćuczynienia, czy kar umownych.

Skupiamy się na budowanie długofalowej relacji z Klientami. Dbamy o godne zaufanie i wypracowanie partnerskich stosunków. Staramy się na każdym kroku zrozumieć potrzeby, oraz spełnić dane wymagania. Dlatego na bieżąco współpracujemy z projektantami, inspektorami, inżynierami branżowymi i środowiskowymi. W ramach naszych usług rozwiązujemy doraźne problemy, a także oferujemy rozwiązanie, które pozwolą zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Współpracujmy razem