Prawo nieruchomości Wrocław

lis 16, 2017

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prawo nieruchomości to jedna z dziedzin prawa, którymi zajmuje się nasza Kancelaria prawna. Prowadzimy kompleksową obsługę wszystkich spraw związanych z rynkiem mieszkaniowym. Wieloletnie doświadczenie, sumienność i skrupulatność, a także nieustanne doszkalanie się w świetle zmieniających się przepisów sprawiają, że nasi Klienci otrzymują fachowe doradztwo i profesjonalną obsługę w zakresie wszystkich aktualnych problemów z nieruchomościami. Odnosimy sukcesy w trudnych postępowaniach sądowych różnego typu. Nasi prawnicy reprezentują często Klientów w sprawach m. inn.: o zasiedzenie nieruchomości, o zniesienie współwłasności, o odszkodowania z tytułu wywłaszczenia czy innych zagadnieniach.

Prawo nieruchomości to trudna dziedzina i warto w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości czy problemów, oddać w ręce profesjonalistów, by uniknąć podjęcia złej czy nie do końca przemyślanej decyzji. Polecamy się szczególnie w przygotowaniach do sprzedaży czy nabycia nieruchomości lub gruntu. Dokładnie zweryfikujemy stan prawny gruntu oraz w razie potrzeby – pomożemy go uregulować (w postępowaniu wieczysto-księgowym). Prowadzimy doradztwo inwestycyjne w przypadku dokonywania podziałów nieruchomości, uzyskiwania warunków zabudowy czy przekształcania terenów rolniczych. Skutecznie chronimy interesy naszych Klientów, także w aspekcie biznesowym i inwestycyjnym.

W razie potrzeby, prawnicy z naszej Kancelarii dochodzą od gminy odszkodowań z tytułu niedostarczenia lokalu socjalnego. Nasza Kancelaria pomaga także najemcom i dzierżawcom w sporach z właścicielami nieruchomości, a także właścicielom i współwłaścicielom w sporach z najemcami, dzierżawcami czy innymi współwłaścicielami. Nasi specjaliści wspierają podmioty komunalne (TBSy) w nabywaniu i zbywaniu nieruchomości oraz podejmowaniu inwestycji, a także reprezentują interesy Klientów w sprawach o ustalenie opłaty planistycznej, podwyższenia opłat za użytkowanie wieczyste czy ustalenie opłaty adiacenckiej. Kancelaria reprezentuje również Klientów w procesach o pozyskanie odszkodowań za wywłaszczone nieruchomości lub ich zwrot, a także w sprawach o zniesienie współwłasności czy postępowaniach podziałowych. Zajmujemy się sprawami: legalizacją budynków, posadowieniem budynku na cudzym gruncie, służebnościami gruntowymi czy prostowaniem treści ksiąg wieczystych. Opiniujemy i sporządzamy wszelkiego rodzaju umowy, których dotyczy prawo nieruchomości: m. in. umowy najmu, umowy dzierżawy czy umowy użyczenia.

Prawo nieruchomości, to nie tylko jeden z obszarów naszych działań zawodowych, ale przede wszystkim obszar naszych zainteresowań. Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem: prowadzimy szkolenia, którego tematyką jest prawo nieruchomości. Nasz radca prawny kompleksowo wyjaśnia wszystkie zagadnienia i aspekty prawne dotyczące m. in. nabywania, sprzedaży, użytkowania, wynajmu i użyczenia nieruchomości wszystkim tym, którzy chcieliby poszerzyć lub uaktualnić wiedzę w tym zakresie. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Współpracujmy razem