Prawo energetyczne Wrocław

sty 28, 2018

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jeśli potrzebujesz prawnika, który specjalizuje się w zagadnieniach prawa energetycznego – doskonale trafiłeś! Nasza kancelaria prawna zapewnia bieżącą i kompleksową obsługę prawną także przedsiębiorstwom energetycznym oraz podmiotom zainteresowanym tym obszernym zagadnieniem, jakim jest prawo energetyczne. Gwarantujemy terminowość, fachowość i pełne zadowolenie Klienta. Nasi specjaliści na bieżąco doszkalają się, by doskonale orientować się w regulacjach prawnych i problematyce pozycji prawnej przedsiębiorstw energetycznych i gazowniczych w świetle stale zmieniających się wymagań na rynku krajowym oraz europejskim, by każdego dnia móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Prawo energetyczne precyzyjnie określa warunki prawne funkcjonowania przedsiębiorstw energetycznych, a także ich prawa oraz obowiązki. Dzięki naszej kancelarii, masz pewność, że spełnisz wszystkie niezbędne wymagania oraz żadna instytucja publiczna prowadząca nadzór nad działalnością Twojego przedsiębiorstwa nie będzie miała zastrzeżeń co do stosowania się do przepisów względem tych instytucji.

Prowadzimy szeroki zakres usług w różnych aspektach: postępowaniach koncesyjnych, zagadnieniach podatku VAT oraz akcyzy, problematyce zapasów obowiązkowych oraz opłaty zapasowej. Ponadto, doradzamy i reprezentujemy Klientów przy transakcjach nabycia albo zbycia części czy też całego przedsiębiorstwa. Oprócz tego, prowadzimy bieżącą obsługę prawną oraz świadczymy usługi reprezentowania i odpowiadania wobec instytucji nadzoru.

W trakcie postępowań związanych z uzyskaniem koncesji zajmujemy się weryfikowaniem koniecznych dokumentów i oświadczeń oraz przygotowywaniem odpowiednich wniosków. Pomagamy rozwiązać kwestie zabezpieczeń finansowych oraz na bieżąco monitorujemy toczące się postępowania. W imieniu Klienta prowadzimy korespondencję z organem koncesyjnym.

Zajmujemy się również zobowiązaniami podatkowymi. Przygotowujemy wnioski o wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych, oraz – w razie konieczności – odwołań i skarg na decyzje organów podatkowych. Na bieżąco przygotowujemy oraz opiniujemy umowy sprzedaży i dostawy paliw płynnych oraz umowy o przechowywanie i umowy składu.

Prawo energetyczne to także liczne zagadnienia związane z obowiązkiem tworzenia i utrzymania zapasów energetycznych. Prowadzimy więc instruktaże w tym zakresie oraz pomagamy Klientom wybrać odpowiednie sposoby ich realizacji. Przygotowujemy oraz opiniujemy umowy o magazynowanie oraz umowy biletowe. Prowadzimy także postępowania przed prezesem Agencji Rezerw Materiałowych. Dokonujemy procesów due dilligence. Podczas nabycia lub zbycia przedsiębiorstwa: przygotowujemy i negocjujemy warunki umowy kupna-sprzedaży oraz asystujemy przy jej zawarciu.

Warto zaufać naszej Kancelarii prawnej, by swobodnie móc skupić się na swojej działalności biznesowej, bez konieczności żmudnego przeprowadzania analiz na własną rękę. Prawo energetyczne to zawiły i obszerny temat. Zapraszamy do kontaktu i współpracy wszystkich, którym zależy na sprawnym działaniu ich przedsiębiorstwa.

Prawo energetyczne Kancelaria Prawna WMC

ul. Ruska 18/31
50-079 Wrocław
Tel. 733 555 333

Współpracujmy razem