Prawo medyczne Wrocław

lis 16, 2017

O autorze

Jolanta Wolska

Jolanta Wolska

Radca Prawny

Obsługa prawna osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nasza kancelaria prawna oferuje kompleksową obsługę i reprezentowanie klientów w zakresie prawa medycznego. Prawo medyczne to odnoga prawa skupiająca się na współczesnych normach dotyczących stosunków pomiędzy pacjentami oraz podmiotami świadczącymi usługi medyczne. Ze względu na swoje zróżnicowanie dotyczące praw i obowiązków pacjentów, lekarzy, personelu medycznego czy też zakresu funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, prawo medyczne niejednokrotnie wymaga szerokiej znajomości specyfiki rynku usług medycznych, zdobytej tylko w wyniku długoletniego doświadczenia oraz praktyki posiadanych przez naszą kancelarię prawną.

W ramach usług oferowanych przez naszą kancelarię prawną oferujemy m. in. prowadzenie przez radcę prawnego spraw obejmujących następujący zakres zagadnień prawa medycznego:
– szkody majątkowe i niemajątkowe pacjentów powstające w wyniku tzw. „błędów lekarskich”
– spraw dotyczących odpowiedzialności zawodowej lekarzy
– naruszenie dobra osobistego zarówno pacjentów, jak i lekarzy
– przymusu leczenia narzuconego osobom z problemami psychicznymi lub zmagającymi się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu
– przymusu jakichkolwiek zabiegów medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata współpracy zarówno z pacjentami, jak i lekarzami czy placówkami zdrowia, nasza kancelaria prawna proponuje szeroki zakres usług z dziedziny prawa medycznego. Prowadzimy kompleksową, bieżącą obsługę prawną podmiotów sektora służby zdrowia, w tym związaną m. in. z przekształcaniem publicznych zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego, likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej czy tworzeniem nowych podmiotów na bazie placówek likwidowanych.

Doradzamy także w zakresie dochodzenia odszkodowań za poniesione straty na zdrowiu, rent przyznawanych na skutek zmniejszenia zdolności do pracy zawodowej czy też zadośćuczynień za doznaną krzywdę własną lub spowodowanych przez śmierć najbliższych osób.

Nasz radca prawy pomoże także w tworzeniu i opiniowaniu umów związanych z prowadzeniem działalności medycznej. Jesteśmy w stanie doradzać w zakresie świadczenia usług medycznych takich, jak indywidualna praktyka lekarska czy organizacja praktyki grupowej jako spółki, pojawiającej się coraz częściej na polskim rynku usług medycznych. Reprezentujemy także naszych klientów w sprawach z powództwa cywilnego oraz karnego oraz pośredniczymy w ugodowym rozwiązywaniu sporów pomiędzy pacjentami a podmiotami świadczącymi usługi medyczne, doprowadzając do kompromisów zadowalających obie strony.

Wszystkie prowadzone przez nas sprawy z zakresu prawa medycznego traktowane są indywidualne, z uwzględnieniem wszystkim potrzeb naszych klientów. Z wieloletniego doświadczenia wiemy bowiem, że każdy przypadek jest inny i wymaga niejednokrotnie poszerzenia bądź zmodyfikowania zakresu omawianej problematyki. Dzięki wysoko wyspecjalizowanej wiedzy naszych radców prawnych jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom indywidualne podejście, wyjątkową jakość usług i skuteczność działań.

Współpracujmy razem